verze pro tisk

Valcha x PPubs

Včera 15.9.2011 jsme se střetli s prvním a celou soutěž zatím neporaženým týmem Valcha. Sešlo se nás na jejich kurtě celkem sedm. Jano, Dolda, Pavel, Martin, Vetcháč, Honza a Já.

Na první dvojku jsem nastoupil já s Janem. Nehráli jsme špatně, ale pár chybiček se v prvním setu vyskytlo a díky neomylnému výkonu soupeře jsme padli 10:7.

Druhý set byl ještě vyrovnanější, dokonce jsme vedli 3:1, ale výsledek byl opět v náš neprospěch 10:9. Na druhou dvojku nastoupil Martin s Pavlem. Jejich výkon byl velmi dobrý, hlavně Martin velmi uspěšně proměňoval smečované útoky. Dvojku dokázali dovést do vítězného konce a srovnali tak na 1:1.

Na první trojku jsme nastoupili ve složení Jano, Dolda a Já. Soupeř již nepodával, tak stoprocentní výkon jako v první dvojce, ale přesto to byla asi nejtěžší trojka celého zápasu. Dolda smečoval z druhého kůlu a zajišťoval bloky. Z počátku jsme měli trošku problém sehrát se, nicméně pokud Dolda nespadl při bloku do sítě (není se čemu divit protože smečař soupeře měří dva metry a Dolda cca 160 cm), měl bloky kvalitní. Trojku jsme vyhráli a získali vedení na zápasy 2:1.

Další trojku odehrál Martin, Pavel, Honza a Vetcháč. Z počátku to vypadalo na jasné vítězství, ale koncovka se nedařila a nakonec padli 2:1.

Třetí dvojka ve složení Vetcháč a Dolda nastoupila na kurt s tím, že předvedou jak nejsou schopni trefit hřiště nicméně po několika střídáních Vetcháče s Honzou se výkon stabilizoval a po prohře v prvním setu se zvedli a druhý set vyhráli s přehledem. Ve třetím setu měli opět navrch, ale jak to bývá začali blbnout a konečnou výhru 10:9 se jim podařilo získat díky nezapomenutelnému balónu, který Vetcháč silou vůle (štěstí) z poloviny sítě kopl (spíše se ukopl) do pásky a ten se převalil na polovinu soupeře.

Stav 3:2 byl pro nás sice příznivý, ale vzhhledem k tomu, že se Martin zranil a ve třetí dvojce se vystřídali Honza, Vetcháč i Dolda nebyl nikdo, kdo by mohl odehrát drůhý zápas druhé dvojky.

Na druhý zápas naší druhé trojky nastoupil tedy Pavel, Vetcháč a Honza, kteří proti nejsilnější soupeřově trojce podali velmi slibný výkon. Zpočátku to vypadalo, že smečač soupeře už téměř nemůže chodit a výhra je jasná. Nakonec ovšem začal smečovat druhý smečař a naše improvizovaná trojka nekokázala dovést zápas do vítězného konce.

Stav 3:3 na zápasy. Na druhý zápas naší první trojky jsem nastoupil opět já, Dolda a Jano. Zde jsme zopakovali výkon z první trojky a víceméně s přehledem zápas vyhráli. Zde se opět ukázal Doldův blok jako velmi efektivní a v poli už byla hračka vybírat soupeřovi smeče. Soupeř navíc pod tlakem hodně kazil.

Druhý zápas druhé dvojky byl kontumován a za stavu 4:4 jsem nastoupil já s Janem. Zde jsme podali výkon, na který soupeř neměl dostatečné kvality a zaslouženě jsme vyhráli.

Celkový stav 5:4 v náš prospěch nám přinesl vítězství nad do té doby neporaženým lídrem soutěže. Snad nám to takhle půjde i příští rok.